Boyun destekli visco yastıklar uyku düzenini nasıl etkiler ..

Naki_Soft_Anw1Uyku esnasında yorgunluğu atabilmek ve gerçekten dinlenmek için, sağlıklı bir uyku için yatak kadar kullandığınız yastıkta çok önemlidir.

Yastığınızın, başınızın basıncını azaltması, boynu desteklemesi ve yatış pozisyonunuza göre size uyum sağlayabilmesi gerekmektedir. Visco hafızalı sünger, özel içeriği ve yapısı sayesinde vücudunuzun anatomik yapısına uyum sağlayabilir. Yattığınız andan itibaren kafa basıncını yastığa dağıtarak, boyna binen yükü azaltır.

Bu özellikleri sayesinde;

Boyun ağrılarını hafifletir ve omurganızı destekler.

Başınızın şekline göre kendini ayarlar ve basınç noktalarının hafifletilmesine yardımcı olur.

Yapısı gereği hijyeniktir ve antialerjiktir.

Fiziksel aktiviteler, çalışmak ve çok ayakta kalmak yorgunluğa sebep olur. Hatta bir sandalye ve masada bütün bir günü çalışarak geçirmek vücudun kapasitesi üzerinde yük taşıması demektir. Doğru yatak ve yastık vücudun en büyük ihtiyacıdır. Yatış pozisyonumuzu en iyi şekilde sağlayacak bir yastık, yukarıda sıralanan sorunların çözümüne yardımcıdır.

Başınız öne eğilmiş biçimde bu şekilde oturmak boyun kaslarınıza son derce fazla yük bindirir. Uyurken kullandığınız yastıklar ne çok yumuşak, ne çok sert ne de fazla yıpranmış olmamalıdır. Eğer kullandığınız yastık omurganızın doğal şeklini almasını sağlamıyorsa, tutulmuş bir boyunla uyanmanız kaçınılmalıdır.

Oysa Visco boyun destekli yastıklar başınızı doğru şekilde destekleyecek şekilde dizayn edilir. Hele boyun ağrılarından şikayetçiyseniz mutlaka iyi kalitede bir yastık ve boyun destekli bir visco yastık kullanmalısınız ki boyun ağrısından şikayet edenlere fizyoterapistler de bu yastıkları önermektedir. Wellmatt tarafından üretilen visco ortopedik boyun destekli yastıklar hem rahat uyumanızı sağlayacak hem de size ortopedik konforun rahatlığını hissettirecektir.

İyi Uykular.

WellMatt Yatak Fabrikası

444 3 064

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s