Yeni Doğan Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin 3 Yöntem

1-) Bebeğinizle yürüyüşe çıkın, temiz hava gerçekten çocukların daha iyi uyku almasına yardımcı oluyor! Bebeğiniz birkaç haftalıkken, günlük yürüyüşe veya dışarıda oturarak zaman geçirebilir. Bu durum, gece yatarken ve uykudayken uykusunu rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

2-) Bebek masajını deneyin. Bebek masajı, yeni doğanın rahatlamasına yardımcı olan kolay ve doğal bir yoldur ve bu da daha iyi uyku geliştirmeye yardımcı olabilir. Sadece bu değil, bebek masajı sindirimi (koloni yeni doğanlar için de iyi) geliştirebilir, anne-çocuk bağını güçlendirebilir ve hatta büyüme ve gelişime yardım edebilir!

3-) Gündüzleri aydınlık ve geceleri karanlık tutun. Yeni doğanların zaman kavramı yoktur. Bu yüzden gündüz ve geceleri nasıl davranacağını bilemezler. Bebeğinizin gün boyunca güneş ışığına maruz kalmasını (doğrudan güneş ışığı değil, daha doğrusu güneşli gün ışığı parlak, güneşli bir odada) sağlayarak nazikçe bunu düzeltebilirsiniz. Buna ek olarak, odasını gece karanlık tutmak için çalışın. ÖRN; bebek bezi değişiklikleri ve besleme sırasında odanın loşluğunu koruyun. Zamanla, bu, yeni doğanınızın sirkadiyen ritimlerini yeniden ayarlamanıza ve gece boyunca uzun uyumaya rehberlik yapmanıza yardımcı olacaktır.

İyi uykular…

WellMatt Yatak Fabrikası

444 3 064

http://www.wellmatt.com/Sayfalar/yeni-dogan-bebeginizin-daha-iyi-uyumasi-icin-3-yontem-238/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s